Všetko, čo by ste mali vedieť o

TOHO korálkach…

Čo sú TOHO korálky?

Sú to rokajlové korálky, drobného tvaru. Od 1,5 mm do 4,1  mm. Väčšinou sú valcovitého tvaru. Pomenovanie rokajl sa používa vo všeobecnosti a zahŕňa korálky rôzneho tvaru aj kvality.

Kde sa vyrábajú?

Vyrábajú sa v Japonsku. Japonská firma TOHO CO, LTD. je popredným výrobcom nielen vo svojej krajine, ale po celom svete.  V porovnaní s Českou republikou majú veľmi krátku históriu výrobby. Prvá mala firma vznikla v oblasti Hirošimi, začiatkom 30. rokov minulého storočia. Spoločnosť vďaka vysokej kvalite a technológiám, udáva nielen módne trendy, ale tiež smer v oblasti výroby a technológie.

Prečo sú práve Toho korálky kvalitné a z čoho sú vyrobené?

Sú vyrobené zo skla. Prierez je plochý a väčší ako u českých korálok. Tento rokajl je úplne pravidelný, čo sa o ostatných rokajlových korálkach nedá povedať. Majú dokonalý, rovnaký tvar. Preto sú korálky TOHO niekoľkonásobne drahšie ako český alebo čínsky rokajl. Cena korálok TOHO sa odvíja aj od povrchovej úpravy, farby a veľkosti.

Na čo všetko sa dajú použiť?

Rokajlové korálky slúžia okrem štandardného navliekania i k vyšívaniu a šitiu. V skutočnosti existuje viacero techník, akými môže šitý šperk vzniknúť. Oproti navliekaniu, takéto šperky, vznikajú hodiny, dni, dokonca aj týždne či mesiace

 

Z rokajlu sa dajú však vyrábať rôzne módne doplnky, obrazy, dekorácie, podložky a podobne.

Pošlite nám poštu,

na vaše otázky vám rady zodpovieme

Ako vás nazývajú vo vašom kráľovstve (meno)

Vaša kráľovská schránka (email)

Dôvod odosielania sovy

Čo pre vás môžeme vyrobiť?

Súhlasím s Podmienkami tvorenia na mieru