Všetko, čo by ste mali vedieť o Swarovski krištáľoch

Prečo uprednostňujeme Swarovski “korálky”?

Swarovski vyrába korálky aj vysoko kvalitné krištále, krištáľové komponenty SWAROVSKI ELEMENTS. Korálky a komponenty sa vyznačujú najmä dokonalou presnosťou, precíznym výbrusom každej perly, takže sa s nimi nielen dobre pracuje, ale sú aj krásne, pravidelné a trvácne. Častokrát však, aby najmä krištále vydržali, je nevyhnutné, zabezpečiť, aby sa ich zadná strana neoškrela. Kvôli tomu pri šití dohliadame nielen na obšitie prednej, ale aj zadnej strany.

Kde sa vyrábajú?

Zakladateľ, Daniel Swarovski (pôvodom z Česka), založil firmu na brúsenie skla a priniesol revolúciu vo svete módy. Začínal s výrobou a spracovaním kryštálov. Po deviatich rokoch si dal patentovať elektronický stroj na brúsenie kryštálov a pomocou švagra z USA založil brusičskú dielňu, ktorej súčasťou boli aj taviace pece. Daniel Swarovski založil firmu v tirolskom mestečku Wattens v Rakúsku. V súčasnej dobe stále patrí firma rodinným príslušníkom už piatej generácie. Majú obrovskú ponuku krištáľov, nielen šperkov.

Prečo sú Swarovski korálky kvalitné a z čoho sú vyrobené?

Kvalita rezu a spracovania sa vyvíjala postupne. V súčasnosti vďaka tomu máme krištáli s vysokým lomom 

svetla, opticky dokonalý krištáľ, ktorého výroba je dodnes firemným tajomstvom.

Vyrábame všetko zo Swarovski krištáľov?

Keď používame originál Swarovski krištáľ, vždy to pri danom výrobku uvedieme. Pri niektorých šperkoch kvôli rozšíreniu farebnej palety používame brúsené sklo, s mierne odlišnými vlastnosťami ako má Swarovski. Fyzicky sa síce podobajú a sú tiež krásne, ale Swarovski je jednoducho Swarovski. Šperky bez nich sú cenovo v nižšej kategórií. Pri tvorení na zákazku, pri prispôsobení farieb, až po vzájomnej dohode meníme materiál. Či už na Swarovski alebo brúsený krištáľ.

Pošlite nám poštu,

na vaše otázky vám rady zodpovieme

Ako vás nazývajú vo vašom kráľovstve (meno)

Vaša kráľovská schránka (email)

Dôvod odosielania sovy

Čo pre vás môžeme vyrobiť?

Súhlasím s Podmienkami tvorenia na mieru