Určujú trendy a módne vlny, aké sme?

Určujú trendy a módne vlny, aké sme?

Viete, že máme módne šťastie? Pamätám, ako som chcela silou mocou nosiť topánky s hrubými podrážkami, lebo to bolo IN. Akurát som mala lýtka a stehná ako paličky, ale čo všetko človek neurobí, aby zapadol.  Napokon som vyzerala ako animované postavičky, ale bol tam ten dôležitý pocit: SPOLUPATRIČNOSTI, akceptácie… Tenké nohy a veľké topánky s megahrubými podrážkami znamenali, že niekam patrím, aj keď ma z nich nohy napokon boleli a zničila som si chodidlá…

 

Za krásu sa trpí, ale dnes už nemusím

 

topánky s podrážkami hrubými

Všimli ste si? V súčasnosti sa veľakrát kladie dôraz na odlíšenie, na jedinečnosť a podobne. Viaceré značky (či už bižutérie, kozmetiky, oblečenia) ponúkajú možnosť odlíšiť sa. A potom sú tu značky, ktoré ponúkajú tú druhú krásnu možnosť: BYŤ SAMA SEBOU.

 

Málokto však kladie dôraz na to: BYŤ sama sebou, ale NEBYŤ sama. Alebo byť sama sebou popritom, ako sa snažíme silou-mocou odlíšiť. Musela som sa však nad tým posledným zamyslieť. Ako sa môžeme odlíšiť, keď všetky tie značky, ktoré túto možnosť ponúkajú, majú na čele NIEKOHO, kto diktuje trendy? Ako môžem byť odlišná, keď robím veci rovnako alebo keď nosím veci, ako iné? A je vôbec možné sa odlíšiť v dobe, v ktorej už bolo všetko vymyslené? A odpovede som našla…

 

Dýchame všetky, ale každá odlišne

 

Zaujímavá metafora, čo myslíte? Som veľmi rada, že máme možnosť si vybrať, čo sa nám páči a čo nie. A najmä, že nikto nás za to nevystaví na pranier. Môžeme byť odlišné aj rovnaké. Jedna skupina môže pokojne odvrátiť od nás hlavu a my môžeme ostať nepochopené… ale, čo je dôležitejšie, tá druhá, tá naša „strana“, možno bude náš štýl obdivovať a inšpirovať sa ním. Nebojme sa byť sebou a zároveň byť odlišné a zapadať medzi svojich.

 

Bodka na záver

 

Popritom, ako som písala článok, dospela som k zaujímavému záveru. Nie veci určujú ako my vyzeráme. Ale my, našou osobnosťou, jedinečným prístupom určujeme, ako tie veci vyzerajú na nás. Tým, čo si ku čomu oblečieme, ako sa líčime, aké si dáme topánky, farbu rúžu, ako si upravíme vlasy… To všetko je náš podpis, jedinečná kombinácia vecí, aká by bez nás nevznikla a spôsob, akým komunikujeme s okolím. Samy o sebe napr. bodky pôsobia nežne, pokojne, výrazne alebo chaoticky. Ale s nami to môže nabrať úplne iný smer. Môžu vyzerať dokonca aj romantické veci menej romanticky, ba priam rockovo. Alebo úplne rozprávkovo… Podstatné nie je to, čo máme na sebe, ale ako sa v tom cítime. Či to ladí s našou osobnosťou a pri ženách? Áno, často aj s náladou. Ak sa cítime zle, naše okolie to vycíti. Je to ako keď sa niekto silou mocou snaží ulahodiť, ale nie je to on. Napokon ho neberie nik vážne. A ani on sa necíti dobre. Nie náhodou sa hovorí: Buď sebou, ľudia faloš vycítia… Móda nám praje každou módnou bunkou.

 

Ako by vyzerali na vašej osobnosti?

 

collage červených

 

Viac článkov nájdete na tomto blogu. Aktuálne novinky vás vždy čakajú na našom 150x150-facebook  a naše najlepšie fotografie, akcie, objavíte na 150x150-instagram.

 

tia-tanilkova

 

Ak vás náušnice z kolekcie TYANI zaujali, môžete nahliadnuť aj na nebodkované verzie kvetinových náušníc, ktoré máme skladom alebo na objednávku.

 

PREJSŤ NA KOLEKCIU

 

KomentáreShow Buttons
Hide Buttons