2 kvetinové sety

2 kvetinové sety, ktoré odhalia váš vkus

Set slávnostného náhrdelníka a náušníc s perlami

 

Viete akej “farbe” je ťažké niečo vytknúť? Už úvodzovky by mali naznačiť, že som veľkú pointu tohto článku skryla omnoho nižšie. Na začiatku vám ale prezradím, že ide o bielu farbu, ktorú väčšina ľudí miluje. Muži, čo som si zatiaľ všimla, uprednostňujú na svojich partnerkách červenú a čiernu (ideálne jej kombináciu). O ženách sa to vo všeobecnosti však nedá povedať. Vždy  však opätovne zažívam, že je jediná farba, ktorej sa nedokážu vzdať. Bielej. Nemusí to byť  klasická biela. Ale ak zoberieme do úvahy rôzne odtiene bielej, našli by ste tú svoju, ktorú by ste ochotne nosili?

 

Výzva: vytvoriť svadobno-každodenný šperk

 

Ani sa mi nechce veriť, že ubehol viac ako polrok, keď ma oslovila moja známa z Bratislavy, aby som pripravila nejaké svadobné kúsky, ktoré by boli nositeľné aj po jej skončení. Pri výrobe týchto kúskov som uprednostnila klasicky biele perly. Základ, tvorili kvetiny TYANI a pri samotnej výrobe som nenápadne mixla ešte dva odtiene bielych perál, aby som vytvorila nádych tónovania.  Viem si však náhrdelník úplne dokonale predstaviť aj so Swarovskimi perlami.  Napríklad keby niekto chcel šperk, ktorý mu vydrží večnosť, ale nejde mu o to, aby mal pravé morské perly.

 

Z mojich skúseností môžem povedať iba toľko, že Swarovski perly sú narozdiel od  voskovaných perál síce drahšie, majú menej odtieňov, ale sa neolupujú ani vplyvom času a sú farbostále.

paleta-swarovski-perál

Toto bola moja cesta kompromisu medzi voskovanými plastovými  a Swarovski perlami (pretože na tento kúsok išlo naozaj veľa perál). Použila som napokon sklenené perly, ktoré sa oproti plastovým nádherne lesknú a majú omnoho krajší povrch a narozdiel od Swarovskeho perál sú cenovo prijateľnejšie.

 

2 kvetinové sety

 

Najviac zo všetkých odtieňov Swarovski krištáľov (stred kvetín vyššie na fotografii) neviem odolať klasike: farbe Crystal. Ak sa neviete rozhodnúť, čo s čím skombinovať a milujete lesk, túto “farbu” striebra môžem vrelo odporúčať. Nech sa použije kamkoľvek, vždy pôsobí noblesne, nádherne sa leskne a trbliece. 

 

Pri tvorení som stavila na jednoduchosť, aby šperk bol nositeľný viackrát ako len raz za život. To, že sú vhodné na bežné nosenie, som sa snažila dokázať, keď som sa odfotila s náhrdelníkom v broskyňovo-čipkovaných šatách (v koláži som si farbu prispôsobila, aby fotografia vizuálne do nej zapadla). Svadobné šaty v skrini neskrývam, takže som nevedela dokázať, že by sa k jednoduchým naozaj skvelo hodili. Čo si o tom myslíte? Viete si ich predstaviť ako svadobné alebo by ste skôr povedali, že sú vhodné na bežné nosenie?

 

2 kvetinové sety

 

Modro-ružovo-biele? A prečo nie?

 

Druhou zaujímavou skúsenosťou pre mňa v poslednom čase je, ako ľudia reagujú na menej zaužívané farebné kombinácie. Povedzme ružová a zelená, ružová a modrá, sivá a žltá, tyrkysová a marhuľová,  červená a tyrkysová. Proste čo je iné, to je super. A keď sa do vzťahu týchto farieb votrie ešte klasika (napr. biela), ktorá ju vyváži, je to niečo, čo buď tie farby zladí alebo ich roztriešti.  Ako je to s vami? Milujete skôr klasiku alebo radšej vyhľadávate nevšedné farebné kombinácie, čo sa týka šperkov? 

 

Pri vytvorení tohto kvetinového náhrdelníka som dlho riešila spôsob zapínania. Neviem prečo, ešte stále viazanie na stuhu mi príde také “rýchle” a šperky tak vytvorené, nedokážem zaradiť naozaj do kategórie šperk. Preto som stavila  na striebornú retiazku (Ag 925) so zapínaním. Vy by ste na mojom mieste uprednostnili  stuhu?

 

2 kvetinové sety

 

Tieto dve kvetinové sety som pripravila ako kontrast jednoduchosti a zložitosti nielen farieb, ale aj tvarov. Ktoré vás zaujali viac? Farebný náhrdelník alebo ten jednoduchý biely?

 

Dúfam, že obe kvetinové výtvory vás pozitívne prekvapili, pretože v takomto šate ste ich ešte u mňa pravdepodobne doteraz nevideli. Nejako tajne dúfam, že ani inde, hoci svetová tvorba je obrovská. Ak sa vám článok alebo výtvory v ňom páčili, neváhajte mi dať vedieť a podeľte sa so mnou pod týmto článkom o svoje názory a pohľady. Urobíte mi s tým obrovskú radosť.